E-Mail
info@sutikanikligiankara.com
İletişim

0537 961 35 19

Hizmetlerimiz

Kırmadan Tıkanıklık Açma

Firmamız son derece modern ve kaliteli makinalar ile siz değerli müşterilerimizin tesisat rahatsızlıklarını çözmeyi kendine hedef belirlemiş bir kuruluştur. Evinizde yada iş yerinizde hiç bir kazma kırma işlemi olmadan en zor tıkanıklıkları bile alanında uzman personelimiz ile en kısa sürede ve en uygun fiyata açıyoruz. Tıkanıklık şikayetlerinizi gidermek için Ankara içerisinde her semte 7 Gün 24 Saat hizmet veriyoruz. Eski tıkanıklık açma yöntemlerinden tamamen farklı olan bu sistem ile siz değerli müşterilerimizde çok daha uygun fiyata bir onarım gerçekleştirebiliyoruz. Eksi yöntemlerde kırma ve tekrar yapma (zemin,parke,kalebodur,fayans) müşterilere fazladan bir maliyet doğurduğu gibi evin yada iş yerinin bir kaç gün kullanılamaz duruma gelmesini yanında getiriyordu. Tamamen modern ve yeni cihazlarla sizi bu gibi sorunlarla karşı karşıya bırakmıyor aynı gün içerisinde problemi çözüyoruz. Rothenberger markalı alman mühendisliği yüksek çözünürlüklü tıkanıklık görüntüleme makinaları ile önce tıkanıklığı tespit ediyoruz daha sonra yine aynı markalı tıkanıklık açma cihazıyla tıkanıklığa göre en uygun kırmadan açma yöntemi ile sorununuzu ortadan kaldırıyoruz. .

Bina içi ve bina dışı kanal tıkanıklıkları, mutfak, wc, banyo, tuvalet,rogar ve kanalizasyon açma gibi arızalarda sağa sola hasar vermeden özel ithal edilmiş robot cihazlarimiz ile kirmadan dökmeden açiyoruz. Kaliteden ödün vermeden sizlere garanti ve kesin çözümler sunmaktayız. Ankara’nın tüm ilçelerine servisimiz vardır. Profesyonel ekip & uygun fiyat garantisi. .

Yüksek Çözünürlüklü Kamera ile Tıkanıklık Görüntüleme

Müşteri odaklı firmamız sektörde yenilikçi ve öncü olmaya devam ediyor. Ev yada iş yerinizdeki tıkanıklık sorunlarınızı hiç bir zarar vermeden (kırım yapmadan) sorunun kaynağını bulma yönünde mail yada telefon yoluyla bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bize ulaştığınız gün içerisinde sorununuzu ortadan kaldırır siz değerli müşterilerimizi bu problemden kurtarırız. Alanında uzman personel ve 7gün 24 saat servis araçlarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Rothenberger markalı Yüksek Çözünürlüklü Tıkanıklık Kamerası ile siz değerli müşterilerimizin tıkanıklık şikayetlerini göz önünde bulunduruyor vakit kaybı olmadan probleminizi buluyoruz. Firmamız istenildiği durumda tıkanıklığı yine son derece modern ve teknolojik araçlarla kırmadan açıyor ve size rahat bir nefes almak kalıyor.

Yüksek Çözünürlüklü Kamera ile Tıkanıklık Görüntüleme

Bina içi ve bina dışı kanal tıkanıklıkları, mutfak, wc, banyo, tuvalet,rogar ve kanalizasyon açma gibi arızalarda sağa sola hasar vermeden özel ithal edilmiş robot cihazlarimiz ile kirmadan dökmeden açiyoruz. Kaliteden ödün vermeden sizlere garanti ve kesin çözümler sunmaktayız. Ankara’nın tüm ilçelerine servisimiz vardır. Profesyonel ekip & uygun fiyat garantisi. . .


Tüm Hizmetlerimiz

Tüm Hizmetlerimiz İçin

Modern Cihazlarla Tıkanıklık Dinleme

Su tesisatı kaçaklarında kaçağın kaynağını aparatlar ve hassas kulaklık sayesinde tesbit etmemizi sağlayan alman ürünü modern cihazlarla kaçağı tesbit edip çözüyoruz. Akustik dinleme ile kaçağın yerini tesbit edip vakit kaybetmeden ve en az hasarla ev ve işi yerinizdeki su kaçaklarının sona ermesini sağlıyoruz. Eski kaçak çözme yöntemlerine karşın bu modern su kaçağı tesbit cihazı müşterilerimize daha az maliyet daha fazla memnuniyet olarak geri dönüyor. Ankara içi hizmet veren firmamız müşteri odaklı ve yenilikçi anlayışla müşterilerinin memnuniyetini kazanmak için çalışıyor. Bu anlayışla hareket ediyor. Sizlere 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Eğitimli alanında uzman kadro ve mobil servis araçlarımızla her zaman işimizin başındayız. .


HİZMETLERİMİZ

Tüm Hizmetlerimiz

Kalorifer tesisatları nasıl döşenmelidir?

Kalorifer tesisatlarının döşenmesinde başlıca husus, su dolaşımının engelsiz olmasıdır. Tesisatlar elden geldiğince uzun tutulmamalı ve tesisat döşenirken “L” borular mümkün olduğunca az tercih edilmelidir. Çünkü kullanılacak bir adet “L” boru iki metrelik düz tesisat borusuna paraleldir. Bilinmelidir ki kullanılacak her bir “L” boru peteklere gelecek sıcak su basıncını azaltarak gereken ısıyı absorbe edecektir.Ayrıca tesisat kadar kullandığınız kombi de nasıl kullanıldığına paralel şekilde performans gösterir. Korumalıklı alanlarda bulunmayan kombilerin ömrü daha kısa olur. 100 santimetreden daha büyük kalorifer peteklerindeki vana tesisatları çapraz yapılmalıdır ki daha uzun ömürlü bir ısıtma gerçekleştirilerek yakıt tasarrufu sağlanabilsin. Kalorifer tesisatlarının alt kısımlarına imkan olduğunca şap dökülmelidir. Kullanılacak pimaş borular kaynak yapılırken gereğinden fazla eritilmemelidir. Binanın inşaatı sırasında kalorifer peteklerine dikkat edilerek boruların içine kum ve tıkayacak materyallerin ulaşması engellenmelidir. .

Kalorifer petekleri seçilirken nelere dikkat edilmeli?

Kalorifer peteği seçiminde pek çok alıcının dikkat etmediği, ancak bize yakıt ve ısı tasarrufu sağlayan farklılıklar mevcuttur. Bunlar, kurulacak odanın genişliği ve kullanım alanına göre farklılık göstermektedir. Kalorifer peteği döşetmek istediğiniz alana gereğinden fazlaca petek döşerseniz yakıt tasarrufu sağlayamayacağınızdan kabarık bir fatura ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olacaktır. Petekler fazla açıldığında ısınacak ortamda ani bir ısınma gerçekleşmediği gibi aksine yine yakıt tasarrufu sağlayamayacaksınız. Bu alanlarda kullanılacak peteklerin vanalarını orta seviyede açarak hem istikrarlı bir ısınma gerçekleştirirsiniz hem de gereksiz yakıt sarfiyatını en aza indirmiş olursunuz. .


Tüm Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

SICAK VE SOĞUK SU TESİSATLARI

Sıcak su günümüzde her evin ihtiyacıdır. Sıcak su tesisatı ise, sıcak suyu kaynağından, kullanım alanımıza kadar getirmemize yarayacak olan tesisata verilen isim olacaktır. Sıcak su tesisatını kesinlikle işini iyi bilen, uzman kişi veya kurumlar yapmalıdır ki daha sonra büyük sorunlar önümüze çıkartmasın. Sıcak su tesisatı uygulanırken dikkat edilecek başlıca hususlar şunlardır; -Duvar içlerinde kalacak ve sıcak su dağıtacak boruların üzerine ısı yalıtımı yapılmalıdır. Isı yalıtımı ısı kaybını ve bundan doğan enerji kaybını önler. -Su ısıtıcı yani boyler ile boyler tesisatı içindeki elemanlar hijyenik olmalıdır. -Boylerin su üretim kapasitesi yeterli olmalıdır. -Termik dezenfeksiyon imkanı olmalıdır -Sıcak su ve soğuk su karışmamalıdır. -Boyler ile sıcak su kullanılan nokta arasındaki mesafe 12 metreyi geçerse sirkülasyon pompası sisteme eklenmelidir. -Boyler suyu devresinde galvanizli boru ve pirinç vana kullanılmalıdır. Siyah boru asla kullanılmamalıdır. -Bağımsız sıcak su tesisatlarında hesaba gerek yoktur ancak merkezi sıcak su sistemlerinde sıcak su boruları yük birimi veya musluk birimi yardımı ile hesaplanmalıdır. .

Sıcak Su Tesisatında Sık Karşılaşılan Arızalar ;

Günümüzde hemen hemen her evde bulunan sıcak su tesisatları ve sıcak su sistemlerinde gerek kullanımın verdiği yıpranma, gerek kalitesiz malzeme gerekse işçilik gibi etmenler nedeniyle arızalar meydana gelebilmektedir. Unutulmamalıdır ki bu işleri bizim gibi profesyonel kişi ve kurumlara yaptırmak daha sonraları oluşabilecek daha maliyetli arızaların da önüne geçecektir. .


Hizmetlerimiz

Tüm Hizmetlerimiz

ATIK SU TESİSATLARI

Atık su tesisatı montaj işlemleri, bina içinde yaşayanların sağlıklarını da doğrudan etkiler. Binanın ömrü, bina içi atık su tesisatının sağlıklı yapılmasıyla da ilgilidir. Bina içi atık su tesisatı belli kurallara göre yapılır. Aşağıda atık su tesisatı montaj kuralları sıralanmıştır. Buna göre; .

Günümüzde atık su tesisatında plastik türü PVC ve PE borular kullanılmaktadır. Bu boruların birleştirme ve dönüş işlemlerinde ek parçalar kullanılır. Ek parçaları çatal ve çeşitleri, dirsek ve çeşitleri, daraltıcı(redüksiyon), manşon ve tapa gibi elemanlardır. Aşağıdaki şekilde muhtelif ek parçalarının verilerek kullanılma amacı belirtilmiştir. .


HİZMETLERİMİZ

Tüm Hizmetlerimiz

ŞOHBEN BAĞLANTISI

Eletrikli su ısıtıcıların başında her ev de kullanılan şofben gelmektedir. Her evde aslında güneş enerjisi kullanılan evlerde dahi şofben bulunmakta. Kiminde banyo tipi denen sadece duşta kullanılan kiminde ise lavabolar da sıcak su temini için ev tip denen modeller bulunmakta. Hepsinin çalışma prensibi ise aynı. Benim eve taktığım Banyo tipi olan. Size şofbeni nasıl taktığımı anlatayım. Şofben bağlamak için öncelikle gereken malzemelerden bahsedeyim. .

Ben evimde Baymak marka BT7000 adlı şofbeni bağladım. Onun için onun üzerinden anlatacağım. Öncelikle şofbeni banyo da nereye koyacağınıza karar vermelisiniz. Banyoda koyacağınız yere karar verdikten donra içinden çıkan delikleri işaretleme kağıdını duvara sabitleyip dubelleyeceğiniz alanları belirlemelisiniz. Benim kutumun içinden şablon çıkmadı. Onun için önce şofbenin ön kapağını tutan iki adet vidayı çıkarttım. İki vidadan başka bir şey gözükmemesine rağmen şofben açılmadı. Sonrasın da fark ettik ki ayar düğmesi kapağı tutuyor. Onu da söktükten sonra kapak ayrıldı. Şofbeni ön kapağı kenara koyup duvarda ki fayanslara rastladım. Askı yerlerinden işaret koyarak yerleri belirledim. Şofbenin içinden çıkan vidalara göre 5 lik matkap duvar ucu ile (gümüş renkte olan uçlar duvar için kullanılıyor) önce fayansı sonrasında altında yer alan duvarı deldim..


HİZMETLERİMİZ

Tüm Hizmetlerimiz

KLOZET TAMİRİ

Sıhhi su tesisatı evinizin veya iş yerinizin kapı girişinden su sayacı ile başlar. Bu vanaları çok sık kullanmak gerekmediğinden zaman içinde bozulabilirler. Bu sebeple sıhhi tesisatı arızalarında hızla müdahale edip suyu kapatmak için su saatinin giriş ve çıkışındaki vanaların sorunsuz çalışıp çalışmadığını belli aralıklarla kontrol ederek çalışmayanları su tesisatçı çağırarak değiştirttiniz.


HİZMETLERİMİZ

TÜM HİZMETLERİMİZ

ELEKTRİK TESİSATI

Modern hayatın bir parçası olan elektriğin titizlikle ve gereken bütün standartlara uygun olarak iletilmesi hem can hem de mal güvenliği açısından son derece önemli bir konudur. Tesisat döşenecek mekanda sıva öncesi boruların döşenmesi işlemi “sıva altı tesisat” olarak adlandırılırken kaba inşaat sonrası elektrik iletim tesisatı döşenmesi işlemine de “sıva üstü tesisat” denir. Henüz inşaat aşamasındayken yapılan bu işlem sayesinde duvar yüzeyinde borular görülmez, yani bütün bağlantılar duvarın içinde kalır. .


hizmetler

Tüm hizmetler